TELEFON :

0543 507 59 89

E-POSTA :

info@ilsevenakademi.com

E-Sertifika Nedir?

0 Comments

Teknolojinin hayatımızın her alanına hitap etmesi ile eğitimde de bambaşka bir evreye girilmiştir. Eskiye dönük kalıplaşmış bütün duvarlar yıkılarak yerine yepyeni bir sistem doğmuştur. Bu yeni sistem hızla bütün dünyada kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemiz için de bu geçerlidir. Özellikle son yıllarda artık her işin internet ortamında yapılıyor olması insanları online eğitime ve online eğitime dayalı diploma ya da sertifika almaya itmiştir. Var olan sistemde kitap, defter, kalem gibi olguların çok kullanılmaması ve eğitim alan bireylerin düşünce güçlerinin daha çok artması, sorgulama yapabilmeleri ve belli bir zamana sıkışmadan kurtulma gibi nedenlerle bu tür bir eğitim oldukça cazip gelmektedir. Son yıllarda internet üzerinde sertifika alma da yine hızla yayılmaktadır. E sertifika ıslak imza ve üniversite destekli olması ile sık sık tercih edilmektedir. E-sertifika, internet üzerinde belli mesleklere dayalı eğitimlere katılması ve o eğitim sonucunda varılan başarıya dayalı olarak verilen belgedir. Özellikle kişisel gelişim alanında bu sertifikalar sık sık tercih edilir.

E-Sertifika Nerelerde Kullanılabilir

Online eğitime dayalı sertifika nerelerde kullanılabilir ya da geçerliliği var mı gibi sorular internet ortamında sık sık sorulmaktadır. Bu programlar üniversite destekli oldukları için herhangi bir sertifikadan hiçbir farkları yoktur. E sertifika programları arasında yaygın olarak tercih edilen kişisel gelişim alanı bu çerçevede bir örnek olarak gösterilebilir. Yaşam koçluğu, doğum koçluğu, öğrenci ya da eğitim koçluğu, stres yönetimi gibi birçok alanda sertifika alınabilir. Uzaktan ve online eğitime dayalı olarak verilen bu sertifikalar derslere giren herkese verilmemektedir. Temel şart olarak dersler sonunda yine online olarak girilen sınavdan başarılı olmak gerekir. Fakat sınavlardan başarılı olunana kadar sınavlara girme hakkı tanınır. Bu da mevcut eğitim sisteme göre yine büyük bir avantaj sağlar. Özellikle bir işte çalışan ya da yeni bir iş yapmak istenler için bir fırsat olan bu tür bir sertifika zaman ve mekân sıkıntısı olmayan bir sistem sonucunda alınır.

E-Sertifika Geçerli Mi?

Sertifika alımında en önemli nokta güvenilirliktir. Bu aşamada en çok dikkat edilmesi gereken nokta budur. Çünkü teknolojini kötü yanlarından birisi olan dolandırıcılık ya da geçersiz sertifika verme burada da karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı sertifika nedir sorusu ile başlanarak sıkı bir araştırma yapmak gerekir. Böylesi vakalar az da olsa görülmektedir. Bunun için gerekli araştırmaların yapılması ve gerekirse görüşmelerin yapılması önemlidir. Onun dışında genel olarak e-sertifikalar geçerlidir. Gerekli yerlerden gerekli imza ve mühürler atılmaktadır. Yine bu tür sertifikalar çoğu üniversite tarafından da desteklenmekte olup ıslak imza ile imzalatılmaktadır. Tüm bunların yanında e sertifika alındıktan sonra alınan alana göre iş yapılmakta olup resmi bir belge niteliği taşımaktadır. Yüz yüze alınan sertifikalar ile aynı niteliğe sahiptir.

E-Sertifika Veren Siteler

İnternet üzerinde online eğitime dayalı sertifika veren birçok site mevcuttur. Yine bunlarla beraber uzaktan eğitim ile benzer hizmeti açık öğretim üniversiteleri de vermektedir. Tüm bu seçenekler artasında en doğru adresi seçmek ise bir nebze zor olabilir fakat gerekli araştırmalar yapılarak en doğru adres seçilebilir. İLSEVEN Akademi bu arayışınızda sizlere en iyi hizmeti sunmaya hazırdır. Kişisel gelişim alanında profesyonel ekibi ile e-sertifika alımınızda en iyi adres olarak dikkat çekmektedir. Bunlarla beraber verdiği sertifikaların sorgulanabilir olması en önemli nokta olarak dikkat çekmektedir. Sitesinde entegre sertifika sorgulama sistemi sayesinde aldığınız sertifikayı kolayca sorgulayabilirsiniz. Yine verilen sertifikalar üniversitelerin ilgilin alanlarındaki akademisyenler tarafından imza atılmaktadır. Bu da İLSEVEN Akademi’nin en büyük güven noktası olmaktadır. Online eğitim ile verilen dersler sonunda girilen sınavda başarılı olan bireylere sertifika belgeleri gönderilir. Sınavdan başarısız olanlar için ise süreç devam etmekte olup sınav geçilinceye kadar sınav ekranı aktif olmaktadır. Sizleri de güvenilir ve kaliteli bir eğitim için İLSEVEN Akademi çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.