Niğde Üniversitesi'ne İSO belgesi verildi.

NİĞDE - Niğde Üniversitesi İSO 9001-2008 Kalite belgesi aldı. İSO 90001-2008 kalite belgesini Uniacademy Yönetim İstemleri Uzmanı İSO Baş Denetçisi Prof. Dr. Ali İlseven Niğde Üniversitesi Senato Salonu'nda düzenlenen toplantı ile Niğde Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Görür’e verdi.

Adıyaman Üniversitesi'nde ISO 9001.2008 Kalite Belgesini teslim aldım.

Adıyaman Üniversitesi'nde ISO 9001: 2008 Kalite Belgesi teslim töreni gerçekleştirildi Adıyaman Üniversitesi, Türkiye'de ISO 9001: 2008 belgesi alan kamu üniversiteleri arasında 10'uncu, bölgede ise ilk üniversite oldu. Yaptığı çalışmalarla son dönemde eğitimden sosyal ve kültürel faaliyetlere, idari hizmetlerden fiziki yapılanmaya kadar atılım içinde olan Adıyaman Üniversitesi kalitesini belgeleyerek ISO 9001: 2008 belgesini yapılan törenle aldı.

Sinop Üniversitesi Kalitesini Tescilledi

ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Sinop Üniversitesi’ne teslim edildi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi’nin ardından sistem belge teslim töreni Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı. Törenin açılış konuşmasını yapar Rektör Prof. Dr. Recep Bircan, “Öğrencilerimizi merkeze alarak en iyi eğitim ve öğretimi vermek, Sinop’u, temel dinamiklerini kullanarak yukarılara çekmek, akademik ve idari personelimizin en son teknolojiyi kullanarak huzur içinde çalışabilecekleri mekânları oluşturmak için gayret sarf etmekteyiz. Yenilikleri devamlı takip etmeye çalışıyoruz.

Uşak Üniversitesi ISO 9001:2008 Belgesi Almaya Hak Kazandı!

Uşak üniversitesi, İSO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine Uygunluk Belgesi alarak eğitim-öğretim hizmetlerinin uluslar arası standartlarda gerçekleştirdiğini belgeledi. Mustafa Kemal Paşa Amfisi'nde gerçekleştirilen törende ISO Baş Denetçisi Doç. Dr. Ali İlseven, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik’e İSO 9001:2008 kalite yönetim sistemi belgesini takdim etti.

ÖĞRENCİLER HİPNOZLA UYUDU

Kütahya'da, Doç. Dr. Ali İlseven’in konuşmacı olarak katıldığı beden dili ve hipnoz eğitimi ilgi gördü. Onlarca öğrenci hipnozla uyudu. Olumsuz düşüncelerin en alt seviyede tutulması gerektiğini belirten Ali İlseven, "Beden dili, karşınızdaki insanın ne anladığı, hangi iletilerin iletildiğidir. Beden dili kültüreldir. Karşınızdaki insanla ne kadar anlaşabildiğinizdir. Bilinçaltı olumsuzluk eki -me,-ma’dan etkilenir. Bu yüzden olumsuzluk eklerini kullandığınızda beyin bundan etkilenir. Mümkün olduğunca da olumsuz düşünmeyin” dedi. İnsanın kendisini değiştirmesinin 7’i kuralının olduğunu belirten İlseven, bunlar; ihtiyaç, isteme, itimat, inanç, irade, iltifat, ispat olduğunu ifade etti.

CİHANBEYLİ'DE KİŞİSEL GELİŞİM KONFERANSI -KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI DOÇ. DR. İLSEVEN: -BEDEN DİLİ VE SES TONU BAŞARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Kişisel gelişim uzmanı Almanya Köln Üniversitesi Petro-Kimya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali İlseven, "Çevreye uyum sağlamak için beden dili, ses tonu ve kelimeler çok önemlidir. Bu unsurları özenli kullanmak başarıyı getirir" dedi.

Olumlu motivasyon sağlık ve başarının garantisi Kaynak: Olumlu motivasyon sağlık ve başarının garantisi

Psikolojik tedavi ile insanların en ağır hastalıkları bile yenebildiğinin gözlemlendiğini dile getiren Doç. İlseven “Bakıyoruz şimdi, insanlar hastalık hastası olmuş. Bir şey soruyorsun, ‘Bana dokunma, bunalımdayım, bende bayılma var’ diyor. Bunların hepsi hastalık hastalığı. Aslında bedende bir şey yok” dedi. Stres ve sıkıntıyı atmanın en önemli yöntemlerinden birinin nefesle olduğunu anımsatan Doç. İlseven “Stres yaşıyor ve sakinleşemiyorsanız 20 defa kısa ya da en az 10 derin nefes alıp verin” tavsiyesinde bulundu. Kaynak: Olumlu motivasyon sağlık ve başarının garantisi

Adıyaman Üniversitesinde ISO 9001:2008 Kalite Belgesi Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Belgelendirme töreni Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonunda yoğun katılımla gerçekleştirildi. ASU TV’de canlı olarak ekrana gelen törene Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Özpin, Belediye Başkan Vekili Abdurrahman Kılıç, Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemil Kara ve Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Uniacademy Danışmanlık ve Denetleme Enstitüsü Eğitmeni ve İSO Başdenetçisi Doç. Dr. Ali İlseven, fakülte dekanları, enstitü ve yüksekokul müdürleri, kamu kurumu müdürleri, sivil toplum kuruşları ve siyasi parti temsilcileri, basın mensupları, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Tembelleri dayıları da kurtaramaz

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, İSO Baş Denetçisi Ali İlseven ile birlikte katıldığı Kalite Yönetim Sistemi Sertifika teslim töreninde tembel personeli barındırmayacağını söyledi. Prof. Dr. Çelik, idari personele seslenerek, "Uşak Üniversitesi çiftlik değil. Artık iş yapmaktan çok dedikodular, ayak sürmeler çoğaldı. Bazı idari personel sabah gelip bilgisayarını, ısıtıcısını açıyor, dışarıya sigara içmeye çıkıyor. Hiçbir iş yapmıyor. Bazı idari personel yüzde 10 çalışıyor bazıları ise eksiye geçmiş durumda, hiç çalışmıyor. Artık bunlar hakkında gerekli işlemi yapacağım. Bakalım hangi dayıları kurtaracak" dedi.

İslahiye MYO'da Nlp Semineri

Doç. Dr. İlseven, Gaziantep Üniversitesi İslahiye Melek Yüksekokulu öğretim görevlileri ve öğrencilere başarı seviyelerini nasıl yükseltmeleri gerektiği ve motivasyonlarını geliştirici teknikleri anlattı. Seminer sonrasında, katılımcı öğrencilere uluslararası geçerliliğe sahip sertifika verilirken, İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Metin Yıldırım tarafından Kişisel Gelişim Uzmanı Köln Üniversitesi Petro-Kimya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali İlseven'e teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.

Burhaniye Myo'da "Iso 9001 ve Holotherapy" Semineri

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksekokulu'nda, Doç. Dr. Ali İlseven'in konuşmacı olarak katıldığı "ISO 9001 ve Holotherapy" konulu bir seminer düzenlendi. Semineri Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Bünyamin Uruç, şube müdürleri Zekeriya Ekşikara ve Mehmet Karabıyık, Havran Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Recep Özbudak ile diğer resmi kurumların temsilcileri, yüksekokulda görevli akademik ve idari personelle öğrenciler dinledi. Seminerde konuşan Doç. Dr. İlseven ISO 9001: 2008, 14001 ile 22000 belgeleri hakkında bilgiler verdi. Seminerden sonra katılımcılara Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde holotherapy eğitimi veren İlseven, nefesle algı ve arınma teknikleri ile nefesle hipnoz tekniklerini uygulamalı olarak anlattı. Seminer sonunda katılımcılara sertifika verildi

DOÇ.DR. ALİ İLSEVEN KİŞİSEL GELİŞİMİ ANLATTI

Kişisel Gelişim Uzmanı Doç. Dr. Ali İlseven, kişisel gelişim ve liderlik özelliğinin nasıl oluşması gerektiğini anlattı. İlseven, üniversite öğrencilerinin vizyoner düşünmesi için nasıl bir çalışma içerisinde olmaları gerektiğini eğitim ve bilim dili ile anlattı. Doç. Dr. Ali İlseven, Uluslar Arası Eğitim ve Bilim Uzmanı Ali Arıkürün, Kişisel Gelişim Uzmanı Damla Ata ve İlknur Altuntaş, eğitim tarihini ve insanların kendilerini geliştirmeleri noktasında yapılması gerekenleri aktardı.

KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI DOÇ DR ALİ İLSEVEN KIRŞEHİR’E GELİYOR

Kullandığı hipnoz teknikleri ile katılımcıları toplu halde uyutan Doç. Dr. Ali İlseven Uluslar Arası Bilim ve Eğitim Federasyonu bünyesinde Kırşehir’e geliyor. Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri ile İl Kültür ve Turzim Müdürlüğü konferans salonunda bir araya gelecek olan Doç. Dr. Ali İlsevendüzenlediği konferanslarda katılımcıları toplu olarak uyutması ile tanınıyor. 19 yılda 1 milyonu aşkın kişiye eğitim veren İlseven, üniversite öğrencilerine NLP, Koçluk, Stres Yönetimi, Beden Dili, İletişim, İnovasyon, Liderlik Eğitimleri, gibi alanlarda geliştirdiği 183 proje ile bilinen tek rekorunda sahibi olması ile tanınırken Kırşehir’de düzenlenecek konferans hakkında bilgi veren eğitim koordinatörlüğü, "Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri ve Kırşehirlileri bu eğitim seminerine bekliyoruz. Verilecek eğitimde hem eğlenecek hemde hiç bilmediğimiz kişisel gelişim yönlerini öğreneceğiz" diye kaydedildi.

UBEF’DEN BOĞAZİÇİ ZİRVESİ’NDE BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu (UBEF) Başkanı Doç. Dr. Ali İlseven, Boğaziçi İstihdam Zirvesi’nde bin kişiye istihdam olanağı ve 10 bedensel engelliye iş olanağı sağlayacaklarını belirtti. Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde, Üsküdar Belediyesi ve İşkur işbirliğinde düzenlenen “Boğaziçi İstihdam Zirvesi” işverenlerle iş arayanları bir araya getirdi. 6 farklı üniversiteden, üniversite öğrencilerinin katılımıyla yapılan oturumlarda iş dünyası, yerel yönetimlerle bütünleşmiş bir şekilde istihdam sorunu hakkındaki çözümlerini paylaşırken, Doç. Dr. Ali İlseven, Denetçilik, Kalite Yönetim Sistemleri ve Kişisel Gelişim’ i içeren “Uzman Eğitmen Projesi”yle bin kişiye İstihdam olanağı sağlayacaklarını ve 10 bedensel engelliyi işe alacağını belirtti.

SÜREKDER BEDENSEL ENGELLİLERE HAYAT BOYU İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu (UBEF) bünyesinde bulunan Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği (SÜREKDER), Uzman Eğitmenlik Projesi’ne bedensel engellileri dahil ederek onlara yaşam boyu istihdam olanağı sağlayacak. SÜREKDER ve Sakatlar Derneği’nin işbirliğinde gerçekleşecek olan projede bedensel engelliler, 10 dalda Uluslararası geçerli, 480 saatlik Uzman Eğitmenlik Projesi’nden ücretsiz olarak yararlanacaklar. Türkiye’de her işyerinin kanuni olarak yüzde 3 engelli çalıştırma zorunluluğu olduğu halde, birçok işverenin bu kanunu uygulamadıklarını belirten Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, “İşverende, engellilerin fiziksel görüntülerinin vitrine uymadığı ve herhangi bir iş üretemeyecekleri düşüncesi hakim” dedi.